Μετά από απόφαση της Ιεράς Συνόδου της Εκκλησίας της Κρήτης
Καθαιρέθηκε και επανήλθε στις τάξεις των λαϊκών, με απόφαση της Ιεράς Συνόδου της Εκκλησίας της Κρήτης, ο 49χρονος ιερέας ο οποίος συνελήφθη για την καλλιέργεια δύο δενδρυλλίων κάνναβης μέσα σε γλάστρες σε χωριό του δήμου Φαιστού.
Ο Ιερέας είχε συλληφθεί το περασμένο καλοκαίρι μετά από έρευνα των αστυνομικών στο σπίτι του, αφού οι συμπεριφορά του δημιουργούσε έντονα ερωτηματικά στην περιοχή.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)