Την Πέμπτη 9-7-2020
Η Διεύθυνση Αγροτικής Οικονομίας και Κτηνιατρικής Περιφερειακής Ενότητας Ηρακλείου γνωστοποιεί ότι, αύριο, Πέμπτη 9-7-2020, θα ξεκινήσει ο πρώτος γενικός δολωματικός ψεκασμός δακοκτονίας στα Δ.Δ. Απεσωκάρι, Βασιλικά Ανώγεια και Πλώρα του Δήμου Γόρτυνας.
Παρακαλούνται όσοι ελαιοπαραγωγοί έχουν περιφραγμένα ελαιόφυτα να μεριμνήσουν ώστε ο εργολάβος ψεκασμού να έχει πρόσβαση στα δένδρα τους, για να μπορεί να τα ψεκάσει και οι βιοκαλλιεργητές να σημαδέψουν τα ελαιόφυτά τους, για να αποφευχθεί ανεπιθύμητος ψεκασμός.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)