Έχασε τη μάχη για τη ζωή ο 55χρονος άνδρας, που είχε τραυματιστεί σοβαρά, στο Ρεθεμνιώτικο Καρναβάλι, όταν είχε πέσει από το άρμα κατά τη διάρκεια της καρναβαλικής παρέλασης στις 22 Φεβρουαρίου.
Ο 55χρονος, παρά τις υπεράνθρωπες προσπάθειες των γιατρών στο Νοσοκομείο Χανίων όπου είχε μεταφερθεί, δεν τα κατάφερε, το θαύμα δεν ήρθε και χθες βράδυ κατέληξε.
Ο άτυχος άνδρας αγαπητός και γνωστός στην ευρύτερη περιοχή του Ρεθύμνου ως “Έλληνας”, αφήνει πίσω του τη σύζυγο και τα δυο του παιδιά.
Η σορός του άτυχου άνδρα θα μεταφερθεί αύριο το πρωί στην ταβέρνα ,που διατηρούσε , προκειμένου να τον αποχαιρετήσουν όσοι τον γνώριζαν ενώ στις 15.00 θα κηδευτεί στα Σελλιά.
Όπως αναφέρουν οι πληροφορίες, η οικογένεια του εκλιπόντος θα δωρίσει τα όργανά του.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)