Σε μια όμορφη εκδήλωση τίμησαν την μέρα της γυναίκας στο Ζαρό
Παρουσία αρκετού κόσμου, πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση που διοργάνωσε ο Σύλλογος Γυναικών Ζαρού «Η Αριάδνη» προς τιμήν της γυναίκας, για την παγκόσμια ημέρα εορτής της.
Στην εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε στο Πνευματικό Κέντρο Ζαρού, εισηγητές ήταν ο κ. Μιχάλης Ματαλλιωτάκης Ειδ. Μαιευτήρας Γυναικολόγος Βενιζελείου Νοσοκομείου Ηρακλείου, η κα. Θάλεια Ανδρεαδάκη, Μαία Βενιζελείου Νοσοκομείου Ηρακλείου και η κα .Στασούλα Σαββάκη Κοινωνική λειτουργός «Βοηθ. Στο Σπίτι» Ζαρού- Δήμου Φαιστού.
Παρόντες στην εκδήλωση ήταν ο Δήμαρχος Φαιστού κ. Αρμουτάκης, ο βουλευτής ΚΚΕ Ηρακλείου κ. Συντυχάκης, ο Περιφερειακός Σύμβουλος κ. Ματαλλιωτάκης, οι αντιδήαμρχοι Φαιστού κ. Μαυράκης, κ. Χαλκιαδάκης, κα. Λεονταράκη-Τιτάκη και ο πρόεδρος ΤΚ Ζαρού κ. Φυλακτάκης.
Στην εκδήλωση τιμήθηκαν γυναίκες μάνες που έχουν κάνει έως και 9 παιδιά.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)