Η φραστική αντιπαράθεση έφερε … “ξύλο”, ενώ δεν άργησαν να βγουν τα μαχαίρια! Το αιματηρό συμβάν που σημειώθηκε, χθες, στις Μοίρες, μεταξύ δύο Πακιστανών, ενέπλεξε ακόμη τρία άτομα που μπήκαν στον καυγά.
Ο 29χρονος Πακιστανός και ο 20χρονος ομοεθνής του μάλωσαν για άγνωστο λόγο, με αποτέλεσμα ο ένας από τους δύο να βγάλει μαχαίρι και να χτυπήσει τον άλλο στο πόδι. Στη συνέχεια, ο τραυματίας ειδοποίησε τρεις φίλους του, ηλικίας 22, 34 και 27 ετών, που προσέτρεξαν και ζήτησαν εξηγήσεις από το δράστη. Η μια κουβέντα έφερε την άλλη και ο καυγάς “φούντωσε” ξανά, με αποτέλεσμα ο μέχρι πρότινος δράστης να δεχτεί χτύπημα με μαχαίρι από το θύμα του πρώτου “επεισοδίου” του καυγά.
Η αστυνομία προχώρησε σε συνολικά πέντε συλλήψεις, ενώ αναζητείται ένα ακόμη άτομο. Κατά τη διάρκεια των ερευνών βρέθηκε ένα μαχαίρι, που εξετάζεται αν ήταν αυτό που χρησιμοποιήθηκε στον καυγά.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)