Ανακοίνωση από την Ένωση Αγροτικών Συνεταιρισμών σχετικά με την ενεργοποίηση ζωικού κεφαλαίου
Σας ενημερώνουμε ότι οι παραγωγοί οι οποίοι στην ενεργοποίηση του έτους 2015 δηλώνουν ζωικό κεφάλαιο, πρέπει μέχρι 10/3/2016 να υποβάλλουν φωτοτυπία το παλιό και νέο Μητρώο εκμετάλλευσης αιγοπροβάτων(Ενώτια).Επίσης όσοι κτηνοτρόφοι είναι μετακινούμενοι να προσκομίσουν την άδεια μετακίνησης .
Επισημαίνεται ότι τα ζώα γεννημένα πριν την 01/01/2010, για να ληφθούν υπ’όψιν και να προσμετρηθούν στα ελάχιστα διατηρούμενα ζώα, πρέπει να έχουν επίσης μεταφερθεί και καταχωρηθεί στο προσκομιζόμενο νέου τύπου μητρώο .
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)