Η εσπερίδα θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 19 Φεβρουαρίου και ώρα 6:00μ.μ.
Η Περιφέρεια Κρήτης, το ΓΕΩ.ΤΕ.Ε Παράρτημα Κρήτης, ο ΕΛΓΟ «Δήμητρα» Ινστιτούτο Ελιάς, Υποτροπικών Φυτών & Αμπέλου, το Ελληνικό Μεσογειακό Πανεπιστήμιο, το Δήμο Σητείας και το Επιμελητήριο Λασιθίου, πραγματοποιούν εσπερίδα που διοργανώνεται στο πλαίσιο ενημέρωσης των παραγωγών της Κρήτης, με θέμα: «Ασθένειες και Εχθροί της Ελιάς».
Η εσπερίδα θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 19 Φεβρουαρίου και ώρα 6:00μ.μ. στο αμφιθέατρο του Τμήματος «Διατροφής και Διαιτολογίας» του Ελληνικού Μεσογειακού Πανεπιστημίου, 3ο χιλιόμετρο επαρχιακής οδού Σητείας-Παλαικάστρου.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)