Με άλλο ένα τερματοφύλακα ενισχύεται η ομάδα των Αγίων Δέκα
Με δεδομένη την μακρόχρονη απουσία του Κώστα Κοζονάκη εκτός Κρήτης, η ομάδα των Αγίων Δέκα είχε μείνει το τελευταίο διάστημα με μοναδικό τερματοφύλακα τον Δημήτρη Χαραλαμπάκη.
Η απόκτηση λοιπόν ενός ακόμα γκολκίπερ ήταν επιβεβλημένη κι έτσι η διοίκηση της ομάδα ήρθε σε συμφωνία με τον νεαρό τερματοφύλακα Γιάννη Καλυκάκη, εντάσσοντας τον στο δυναμικό του σωματείου της Γόρτυς.
Ο Γιάννης Καλυκάκης είναι 24 ετών και στο παρελθόν έχει αγωνιστεί με τις φανέλες των Γιούχτα, Αστέρα Μυρτιάς, Πατούχα, ΠΑΟΚ, Λίντο και ΑΕΚ.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)