Εορτή του Αγίου Πνεύματος και το Πετροκεφάλι του Δήμου Φαιστού γιορτάζει
Ο Εσπερινός πραγματοποιήθηκε με κατάνυξη, χθες το απόγευμα στο Πετροκεφάλι του Δήμου Φαιστού.
Στον Εσπερινό παραβρέθηκαν ο Δήμαρχος Φαιστού Γρηγόρης Νικολιδάκης ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Μανωλης Ορφανουδάκης και ο Αντιδήμαρχος Νικος Καργάκης.
Αξίζει να σημειωθεί ότι σε εποχές προ κορωνοϊού, στο Πετροκεφάλι την ημέρα του Αγίου Πνεύματος, ο πολιτιστικός σύλλογος διοργάνωνε μεγάλο γλέντι και ερχόταν κόσμος από όλη τη Μεσαρά.
Να ευχηθούμε να έρθουν πάλι αυτές οι μέρες.
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/06/4A8E125E-7D10-4D28-9430-8D2FF9229934.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/06/250C0EDD-2F0F-4866-ABC4-BBEA0EBE1705.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/06/20105DB3-234D-4F40-B0EA-4FAF15664A5A.jpeg)
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)