Εθελοντική αιμοδοσία στον Σοκαρά, με την υποστήριξη του Δήμου Γόρτυνας
Ο Παγκρήτιος Σύνδεσμος Εθελοντών Αιμοδοτών & Δωρητών Οργάνων Σώματος «Αιματοκρήτης», η Ενορία Αγίου Γεωργίου Σοκαρά, οι Πολιτιστικοί Σύλλογοι Σοκαρά και Αποϊνίου, ο Σύλλογος Φίλων Περιβάλλοντος Φαραγγιανών και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Δημοτικού Σχολείου Σοκαρά, με την υποστήριξη του Δήμου Γόρτυνας, διοργανώνουν εθελοντική αιμοδοσία στην πλατεία του Σοκαρά, την Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2020, ώρες 10:00 – 13:30.
Τις αιμοληψίες θα πραγματοποιήσει το ιατρικό και νοσηλευτικό προσωπικό της Κινητής Μονάδας του Βενιζελείου Νοσοκομείου.
Περισσότερες πληροφορίες στα τηλέφωνα 2810-239773, 6978247010 και στην ιστοσελίδα www.aimatocritis.gr.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)