Σοκαριστική υπόθεση παιδοφιλίας σε δημοτικό σχολείο της βορειοανατολικής Αττικής, με την αστυνομία να συλλαμβάνει τον 52χρονο υπεύθυνο του κυλικείου, για ασέλγεια σε μαθήτριες.
Η αντίστροφη μέτρηση για τον παιδόφιλο ξεκίνησε όταν ένα κοριτσάκι είπε στη μητέρα του ότι ο υπεύθυνος του κυλικείου, με το πρόσχημα ότι θέλει να την κεράσει μια πορτοκαλάδα, την οδήγησε στο κυλικείο του σχολείου, όπου προέβη σε ασελγείς πράξεις σε βάρος της.
Η μητέρα της μαθήτριας κατήγγειλε αμέσως το περιστατικό στην αστυνομία, που συνέλαβε το δράστη. Ο 52χρονος κατά την εξέτασή του από αστυνομικούς, ομολόγησε ότι είχε προβεί σε ασελγείς πράξεις σε βάρος τριών μαθητριών, συνολικά.
Ο δράστης, που είναι πατέρας ενός παιδιού, παρέσυρε τα κοριτσάκια στο κυλικείο, λέγοντάς τους ότι θέλει να τα κεράσει σοκολάτες και αναψυκτικά.
Ο 52χρονος, με τη δικογραφία που σχηματίστηκε σε βάρος του, οδηγήθηκε στον εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Αθηνών, ο οποίος τον παρέπεμψε για κύρια ανάκριση σε τακτικό ανακριτή.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)