Οι νοικοκυράδες του χωριού εξηγούν την ιστορία και καλούν μικρούς και μεγάλους στη μεγάλη γιορτή της βρύσης!
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/07/67068529_2312474309064680_6378485167131983872_n.jpg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/07/67081245_2312461219065989_8654471324640477184_n.jpg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/07/67129143_2312461845732593_1710018899367428096_n.jpg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/07/67142456_2312461815732596_3381329925670699008_n.jpg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/07/67153943_2312461265732651_7043708273375051776_n.jpg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/07/67188839_2312461339065977_528846281003499520_n.jpg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/07/67227318_2312474259064685_8653055754959323136_n.jpg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/07/67306525_2312461865732591_5061845625235046400_n.jpg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/07/67313441_2312461335732644_3615447686737559552_n.jpg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/07/67324915_2312461389065972_6119653756222046208_n.jpg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/07/67328762_2312461399065971_8350330748946874368_n.jpg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/07/67350603_2312461212399323_6191525030283706368_n.jpg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/07/67393404_2312474239064687_1003243968810450944_n.jpg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/07/67402639_2312461272399317_8041727487484362752_n.jpg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/07/67567195_2312474219064689_6526298425128910848_n.jpg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/07/67605366_2312474265731351_3464098468065181696_n.jpg)
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)
Γεια, τι ψάχνεις;
Μια μεγάλη γιορτή ετοιμάζει και φέτος ο Δήμος Αμαρίου Ρεθύμνης, ένας από τους μικρούς ορεινούς Δήμους της Κρήτης, σε συνεργασία με τους Πολιτιστικούς Συλλόγους των μικρών...
Σήμερα θα έπρεπε να ξεκινά το 5ο Amari Green Festival στα χωριά του Δήμου Αμαρίου και στη Σχολή Ασωμάτων Η πανδημία μας αναγκάζει όμως...
Οι Αμαριώτες άνοιξαν την καρδιά τους και τα σπίτια τους και υποδέχτηκαν επισκέπτες φίλους και εδικούς από όλο τον κόσμο! Τους καλωσόρισαν, τους φίλεψαν...
Στα πλαίσια του Amari Green Festival Εγκαίνια έκθεσης φωτογραφίας «Αγαπημένες θύμησες» της φωτογράφου Ελένης Χριστοδουλάκη στην Ιερά Μονή της Σχ Ασωματων! Η Συλλογή αποτελείται...
Παιχνίδια μιας άλλης εποχής! Στη Βισταγή τα παιδιά παίζουν «αυτοκίνητο», «ρόδα» και αλλά παλιά παιχνίδια που ξυπνούν θύμισες, ενώ οι γιαγιάδες ετοίμασαν παλαιινά γλυκίσματα...
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
Στο Αμάρι Ρεθύμνου, πραγματοποιείται και φέτος το 4ο Amari Green Festival, ένας θεσμός πολιτισμού, που διεξάγεται στα χωριά του Δήμου Αμαρίου – Το φεστιβάλ...