H Ένωση Αστυνομικών Υπαλλήλων Νομού Ηρακλείου δίνει το παρόν στη πανελλαδική ένστολη συγκέντρωση διαμαρτυρίας
Δυναμική αναμένετε να είναι η παρουσία της Ένωσης Αστυνομικών Υπαλλήλων Νομού Ηρακλείου στην πανελλαδική ένστολη συγκέντρωση διαμαρτυρίας στην Αθήνα, την ερχόμενη Τετάρτη, 17 Μαΐου.
Σε ανακοίνωση της η ΕΑΥΝΗ αναφέρει:
Την 13 Μαΐου 2017, στη συνεδρίαση της Επιτροπής Αγώνα της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας μας, αποφασίστηκε η διοργάνωση μαζικής, πανελλαδικής, ένστολης συγκέντρωσης διαμαρτυρίας στην Αθήνα, στις 17 Μαΐου 2017 ημέρα Τετάρτη στον αγώνα που γίνεται ώστε η Κυβέρνηση να μην αποτολμήσει να εισαγάγει ούτε καν για συζήτηση τις νέες ρυθμίσεις που αφορούν τα ειδικά μισθολόγια , αλλά αντιθέτως να δεσμευτεί ότι θα ξεκινήσει ουσιαστικός διάλογος με μόνο αντικείμενο την εφαρμογή των τελεσίδικων αποφάσεων του ΣτΕ, σεβόμενη τις αποφάσεις της Δικαιοσύνης, όπως αρμόζει στα πραγματικά Δημοκρατικά Πολιτεύματα.
Η Ένωσή μας κατόπιν ομόφωνης απόφασης του Δ.Σ., αποφάσισε τη δυναμική συμμετοχή μας στην ανωτέρω κινητοποίηση. Όχι στον εργασιακό μεσαίωνα! ΟΛΟΙ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ!
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)