Ένα ασπρόμαυρο στιγμιότυπο – ντοκουμέντο από το 1965
Στις 18 Ιανουαρίου του 1965 στους Δελφούς, παντρεύτηκε η Αλίκη Βουγιουκλάκη τον Δημήτρη Παπαμιχαήλ, στην πιο πολυφωτογραφημένη ίσως, γαμήλια τελετή της δεκαετίας. Στον επίσημο λογαριασμό της Αλίκης Βουγιουκλάκη στο instagram που διαχειρίζεται ο γιος της Γιάννης Παπαμιχαήλ, δημοσιεύτηκε πριν λίγες ώρες μια κοινή φωτογραφία από εκείνη τη χρονιά, του νιόπαντρου τότε ζευγαριού.
Στην ανάρτηση αναφέρεται: «Άλλη μια σπάνια φωτογραφία Η Αλίκη με τον Δημήτρη το 1965 λίγο μετά τον γάμο τους, σε παραδοσιακή ταβέρνα στο Κρανίδι Αργολίδας που υπήρξε και ο τόπος καταγωγής των γονιών του».
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)