Αιματηρή εξέλιξη είχε, η παρεξήγηση μεταξύ δύο φίλων, χθες το βράδυ, σε καφετέρια στην λεωφόρο 62 Μαρτύρων στο Ηράκλειο
Για ασήμαντη αφορμή, την ώρα που έπιναν καφέ, διαπληκτίστηκαν και ο 41χρονος δράστης έβγαλε το μαχαίρι που είχε πάνω του, το έστρεψε προς τον 39χρονο φίλο του και τον τραυμάτισε στο λαιμό.
Μετά την πράξη του, ο δράστης έσπευσε να εξαφανιστεί, ενώ ο τραυματίας μεταφέρθηκε στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Ηρακλείου, όπου υποβλήθηκε ολονύκτια χειρουργική επέμβαση.
Νοσηλεύεται στην Ωτορινολαρυγγολογική κλινική του νοσοκομείου και η κατάσταση του χαρακτηρίζεται σταθερή.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)