Με απολογισμό τρία χρυσά,ένα ασημένιο και ένα χάλκινο μετάλλιο επιστρέφει ο Στεφανουδάκης στην Κρήτη.
Με μεγάλο ενθουσιασμό επιστρέφει από το Ντουμπάι ο παραολυμπιονίκης Στεφανουδάκης Μανώλης αφού κατάφερε να βάλει στο στήθος του πέντε μετάλλια.
Οι δηλώσεις του Μανώλη Στεφανουδάκη:
«Eφτασε στο τέλος του άλλο ένα αθλητικό ταξίδι. Είμαι πολύ χαρούμενος και ενθουσιασμένος από τις επιδόσεις μου στις πρώτες τρεις αθλητικές διοργανώσεις του 2015. Αφού κατάφερα να επιστρέψω στην πατρίδα μας με πέντε μετάλλια. ένα ασημένιο κι ένα χάλκινο από το Al Ain, ένα χρυσό από το Grand Prix Fazza και 2 χρυσά από τη Sharjah, χθες και προχθες.
Οι αθλητικές διοργανώσεις του Ντουμπάι κάθε χρόνο είναι για μένα μια μεγάλη πρόκληση, μιας και σε αυτές δίνουν το παρόν πολύ δυνατοί αθλητές απ’ όλο τον κόσμο.
Αυτό που με ενθουσίασε περισσότερο σε αυτές τις διοργανώσεις δεν ήταν απλά η κατάκτηση των πέντε μεταλλίων, αλλά η άνοδος που παρατηρώ στα μέτρα των βολών μου. Είναι σημαντικό για ένα αθλητή και τους προπονητές του να βλέπουν ότι το πρόγραμμα των προπονήσεων αποδίδει καρπούς.
Κλείνοντας, θέλω να αφιερώσω τόσο αυτά αλλά και όλα μου τα μετάλλια πρώτα στην Παναγία που οδηγεί τα αθλητικά μου εργαλεία, στην οικογένεια μου, στους προπονητές μου, Βαρβεράκη Γιώργο, Σκαντζακη Ιπποκράτη και Ιάκωβο Ιωαννίδη που δίνουν τον καλύτερο τους εαυτό για να πετυχαίνουμε τους στόχους μας. Και τέλος, τα αφιερώνω στους ανθρώπους που με στηρίζουν οικονομικά για να πραγματοποιώ το όνειρο μου, τους χορηγούς μου, ΑΣΦΑΛΕΙΑΙ ΜΙΝΕΤΤΑ, ΚΑΡΑΤΖΗΣ ΑΕ, MINOAN LINES, ΝΕΡΑ ΖΑΡΟΣ, ΚΤΕΛ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΛΑΣΙΘΙΟΥ, τους οποίους ευχαριστώ θερμά».
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)