Με Χριστουγεννιάτικες μελωδίες «πλημμύρισε» σήμερα η Περιφέρεια Κρήτης όπου από το πρωί εκπρόσωποι αρχών, φορέων, συλλόγων, έψαλαν παραδοσιακά κάλαντα στην πολιτική ηγεσία της Περιφέρειας.
Διαδοχικά, από το πρωί, επισκέφθηκαν την Περιφέρεια Κρήτης: Η Φιλαρμονική του δήμου Ηρακλείου με επικεφαλής τον αρχιμουσικό Λεωνίδα Τζωρτζάκη, φαντάροι της ΣΕΑΠ Ηρακλείου με επικεφαλής τον Ανθυπασπιστή Γιάννη Μπουντρονικόλα, η χορωδία «Ιωνία Αηδών» που έψαλε παραδοσιακά κάλαντα υπό την διεύθυνση της μουσικού Λένας Χατζηγεωργίου, καθώς επίσης φαντάροι της 126 Σμηναρχίας Μάχης με επικεφαλής τον Αρχισμηνία Νίκος Κορνηλάκη.
Ο Περιφερειάρχης Κρήτης Σταύρος Αρναουτάκης, η Αντιπεριφερειάρχης Κρήτης Θεανώ Βρέντζου, ο Αντιπεριφερειάρχης Ηρακλείου Ευριπίδης Κουκιαδάκης, ο Πρόεδρος του Περιφερειακού Συμβουλίου Κρήτης Γιώργος Πιτσούλης, και ο Εκτελεστικός Γραμματέας της Περιφέρειας Νίκος Ραπτάκης, υποδέχτηκαν τον κόσμο και αντάλλαξαν ευχές για τα Χριστούγεννα ευχαριστώντας παράλληλα για τα παραδοσιακά κάλαντα που ακούστηκαν.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)