Με τραγούδια από τα μικρά παιδιά έγινε και φέτος η φωταγώγηση του Χριστουγεννιάτικου δέντρου στο Δήμο Γόρτυνας (photos)
Με την φωταγώγηση του Χριστουγεννιάτικου δέντρου στο Δημαρχείο, ο Δήμος Γόρτυνας άρχισε τις εκδηλώσεις του και αυτά τα Χριστούγεννα.
Πλήθος κόσμου συγκεντρώθηκαν σήμερα στο Δημαρχείο του Δήμου Γόρτυνας και ο Δήμαρχος κ. Κοκολάκης Λευτέρης μαζί με τα παιδιά που ήταν εκεί έδωσαν το σύνθημα για την φωταγώγηση του Χριστουγεννιάτικου δέντρου.
Στην έναρξη της εκδήλωσης η μαθητική χορωδία του Δημοτικού Σχολείου Αγίων Δέκα, υπό την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών π. Νικόλαου Ξυλούρη, Στέλλας Λενακάκη, «κλέβοντας» το χειροκρότημα των παραβρισκόμενων.
Στο χώρο της εκδήλωση, μαθητές από το Λύκειο των Αγίων Δέκα διοργάνωσαν χριστουγεννιάτικο bazaar με Χριστουγεννιάτικα στολίδια που είχαν φτιάξει και τα πούλησαν για να ενισχύσουν το ταμείο τους.
“Τα Χριστούγεννα είναι η γιορτή των παιδιών, που σήμερα μας χάρισαν πολύ όμορφες στιγμές. Θερμές ευχές σε όλους για τα Χριστούγεννα και το νέο έτος που έρχεται” ανέφερε ο επικεφαλής της παράταξης “Μεγάλη Γόρτυνα”, Μιχάλης Κοκολάκης.
Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν, μεταξύ άλλων, ο πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου, Νίκος Πελεκανάκης, οι αντιδήμαρχοι Κωνσταντίνος Τσικνάκης, Θοδωρής Σαβουιδάκης, Σοφία Χατζάκη – Σφακιανάκη, Στέλιος Σηφάκης, οι δημοτικοί σύμβουλοι Γιώργος Σταματάκης, Θανάσης Δεσδενάκης, Γιώργος Φωτάκης, Γιάννης Βρυσανάκης, οι πρόεδροι των Τοπικών Κοινοτήτων Αγίων Δέκα, Μιχάλης Πηρουνάκης, Ασημίου, Γιάννης Φουντουλάκης, Μιαμούς, Μιχάλης Σφυριδάκης, Αγίας Βαρβάρας, Μανώλης Δρετάκης, Αγίου Κυρίλλου, Νίκος Ερωτοκριτάκης, ο διευθυντής του Δημοτικού Σχολείου Αγίων Δέκα, Γρηγόρης Γιαμαλάκης, η διευθύντρια του Λυκείου Αγίων Δέκα, Γεωργία Μανιφάβα και πλήθος κόσμου.
Δείτε το πλούσιο φωτορεπορτάζ:
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/12/BC57A42B-2F8F-4C4A-A3CB-E0891C8EFC93-1024x576.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/12/0B728BAD-C055-4993-BB17-81B336D487A6-1024x576.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/12/E46AF515-4FE2-4AF0-8037-87CF04CA0420-1024x576.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/12/E63E51EF-DA27-453D-8332-BBC2EF17E7B6-1024x576.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/12/BC0CD433-D685-4381-B855-269E9B262C89-1024x576.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/12/857702E5-9534-46E7-8D41-AB519F361F96-1024x576.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/12/A1AABBBC-129E-4534-99F0-FD102E6FE72F-1024x576.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/12/C73A93A9-58F9-436D-8DC2-894EA2ED5F73-1024x576.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/12/8A6F0969-5708-426D-AC1A-428F26EBA0C5-1024x576.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/12/08828ADC-0163-49B3-BA9C-BE80AD8011C5-1024x576.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/12/186BC9C7-892B-4339-BC45-F069E6EE8863-1024x576.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/12/B59D7605-A7A4-4760-8BC3-4FDDAFF831ED-1024x682.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/12/31A35077-265B-4525-B6A7-2516178857B4-1024x576.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/12/432E0988-AE5A-48B1-9C94-1D1D1727DC24-1024x683.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/12/09777433-8A79-4EE3-B35C-787857D61CF1-1024x576.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/12/EBBFB64E-24E6-460E-8AE3-18C6024C9529-1024x576.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/12/C886E967-B171-4005-A9D9-C1825E2312B0-1024x576.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/12/32F319CF-AA21-4F08-A912-CCF145A91B13-1024x576.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/12/7059FEBD-020B-44A4-BF15-B4A3D9B646B1-1024x576.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/12/E41E08BE-D029-415C-B365-A3A511BBB0B4-1024x576.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/12/8837FB86-3BA4-426D-AAC2-DE8DAD46B693-1024x682.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/12/6B84D3CB-4823-4E39-998B-64E834097467-1024x576.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/12/F59472A6-9536-457A-864C-3ADB447EAE87-1024x576.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/12/1D461EFE-97B8-4F99-B5D4-427AF244123E-1024x576.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/12/E60DDB3D-DAAC-432E-BA98-C7C7423FA0E7-1024x576.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/12/7AEFC170-3176-4766-B451-9DFE08B3A3C7-1024x576.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/12/162FFEA7-DEBC-41F1-90AF-8524B3C2319F-683x1024.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/12/B49C235D-E39F-4EF2-A204-21C93117E67A-683x1024.jpeg)
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)