Εικόνες ντροπής με τους ανθρώπους να συνωστίζονται για…λίγα ευρώ – Λιποθύμησε ηλικιωμένος – Η πληρωμή από τις περισσότερες τράπεζες θα γίνεται αλφαβητικά
Από τα άγρια χαράματα στήθηκαν οι συνταξιούχοι και στο Ηράκλειο έξω από τις τράπεζες που εκτάκτως άνοιξαν σήμερα για την πληρωμή των συντάξεων τους …
Η ουρά έξω από την Παγκρήτια τράπεζα στη λεωφόρο Ικάρου είχε σχηματιστεί από τις 6 το πρωί ενώ αντίστοιχη εικόνα παρατηρήθηκε έξω από όλα τα υποκαταστήματα που άνοιξαν για να μοιράσουν τα 120 ευρώ σε όσους δεν διέθεταν κάρτα αναλήψεων.
Η νεά εξέλιξη ωστόσο την οποία οι περισσότεροι πληροφορήθηκαν στις ουρές είναι ότι η πληρωμή θα γινόταν … αλφαβητικά.
Μάλιστα δεν έλειψαν και τα περιστατικά λιποθυμιών. Συγκεκριμένα έξω από τράπεζα στην λεωφόρο 62 Μαρτύρων ένας ηλικιωμένος άνδρας δεν άντεξε την πίεση που περίμενε στην ουρά με αποτέλεσμα να καταρρεύσει.
Ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ έσπευσε στο σημείο και ο ηλικιωμένος άνδρας μεταφέρθηκε για προληπτικούς λόγους και ιατρικές εξετάσεις στο Βενιζέλειο Νοσοκομείο Ηρακλείου.
Μοναδική εξαίρεση η Τράπεζα Πειραιώς που ανακοίνωσε ότι η εξυπηρέτηση θα γίνει με σειρά προτεραιότητας.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)