Αξιοσημείωτη ήταν η μεγάλη συμμετοχή γυναικών, που ανήμερα της Παγκόσμιας Ημέρας της Γυναίκας έστειλαν το δικό τους ηχηρό μήνυμα προσφοράς, ανθρωπιάς και αλληλεγγύης
Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η εθελοντική αιμοδοσία στο Ασήμι που συνδιοργάνωσαν ο Παγκρήτιος Σύνδεσμος Εθελοντών Αιμοδοτών και Δωρητών Οργάνων Σώματος Αιματοκρήτης, ο Δήμος Γόρτυνας, ο Πολιτιστικός Σύλλογος Ασημίου και τοπικοί φορείς.
Στην δράση συμμετείχαν ο επικεφαλής της παράταξης «Μεγάλη Γόρτυνα», Μιχάλης Κοκολάκης, η αντιδήμαρχος Σοφία Χατζάκη – Σφακιανάκη, εκπρόσωποι φορέων της περιοχής και πλήθος κόσμου.
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2020/03/89345262_204006164342674_2938698842482147328_n.jpg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2020/03/88325753_204006127676011_461396512564314112_n.jpg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2020/03/84522324_204006027676021_3154157328584933376_n.jpg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2020/03/88307210_204005997676024_2060394299786264576_n.jpg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2020/03/88309062_204005987676025_5719586842613907456_n.jpg)
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)