Σοκαρισμένος είναι ο κόσμος της Μεσαράς στο άκουσμα του θανάτου του 56χρονου, γνωστού Αγροτοσυνδικαλιστή, Γιώργου Ντισπυράκη που υπήρξε Πρόεδρος του Αγροτικού Συλλόγου Τυμπακίου, επί σειρά ετών.
Σήμερα Τετάρτη 22 Νοεμβρίου, στις 4 το απόγευμα στον Ιερό Ναό Αγίας Αικατερίνης Τυμπακίου, συγγενείς, γνωστοί και φίλοι θα πουν το τελευταίο αντίο στον Γιώργο που, αγρότης και ο ίδιος, συνέδεσε το όνομα του με τους αγώνες για το αγροτικό κίνημα και αντιμετώπιζε, τελευταία, σοβαρά προβλήματα υγείας τα οποία τελικά τον κατέβαλαν.
Από το “Διαsosτε”
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)