Θα τα μεταφυτεύσουν από τις ζαρντινιέρες της λεωφόρου Δικαιοσύνης
Το τμήμα Μελετών και Συντήρησης Πρασίνου του Δήμου Ηρακλείου προχωρά την Τρίτη 3 Ιουλίου 2018 στην μεταφύτευση των κυπαρισσοειδών και των θάμνων που βρίσκονται στις ζαρντινιέρες, στο βόρειο πεζοδρόμιο της λεωφόρου Δικαιοσύνης.
Η μεταφύτευση θα γίνει στο φυτώριο του Δήμου Ηρακλείου και κρίνεται αναγκαία αφού σύμφωνα με τη μελέτη του έργου ανάπλασης που εκτελείται στην περιοχή, οι ζαρντινιέρες θα απομακρυνθούν.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)