Το ρυμούλκησαν στους Καλούς Λιμένες
Ακυβερνησία λόγω μηχανικής βλάβης, παρουσίασε το M/V “ARIES” σημαίας Αγίου Βικεντίου και Γρεναδίνες, με 10μελες πλήρωμα, την 25-07-16 στη θαλάσσια περιοχή νότια λιμένα Χώρας Σφακίων νοτιοδυτικά Κρητικού πελάγους.
Στην περιοχή μετέβη το Ρ/Κ “ΧΡΗΣΤΟΣ ΧVI” Ν.Π. 3097, το οποίο ρυμούλκησε το “ARIES” στον όρμο Καλών Λιμένων Ηρακλείου, όπου κατέπλευσε με ασφάλεια, πρώτες πρωινές ώρες σήμερα.
Από την οικεία Λιμενική Αρχή απαγορεύτηκε ο απόπλους του εν λόγω πλοίου μέχρι την αποκατάσταση της βλάβης και την προσκόμιση βεβαιωτικού διατήρησης κλάσης από τον παρακολουθούντα το πλοίο νηογνώμονα.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)