Όλοι μαζί για τον Μιχάλη
Στις 10.00 το πρωί, συγκεντρώνονται “όλοι μαζί για το Μιχάλη”, προκειμένου να καθαριστεί και να διαμορφωθεί ο χώρος του Καβαλάρη, στον Άγιο Θωμά, και να αφιερωθεί στη μνήμη του αδικοχαμένου Μιχάη Λαζανάκη, του νεαρού που έχασε τη ζωή του σε τροχαίο … χωρίς ποτέ να μάθει ότι είχε καταφέρει να πετύχει στις πανελλήνιες εξετάσεις.
Η απόφαση ελήφθη από το Δ.Σ του πολιτιστικού συλλόγου Αγίου Θωμά, στις 27 Αυγούστου και σήμερα, με τη βοήθεια της κ. Μαίρης Μαρή η απόφαση αυτή αρχίζει να γίνεται πραγματικότητα. Στις 10.00 αρχίζουν οι εργασίες με την υπόδειξη και επίβλεψη της Αρχαιολογικής υπηρεσίας.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)