O τερματοφύλακας του Ολυμπιακού Βόλου, Αλέξανδρος Κασμερίδης, στο παιχνίδι με τον Εθνικό Γαζώρου για τον Βόρειο όμιλο στο πρωτάθλημα της Football League,έκανε μονόζυγο στο οριζόντιο δοκάρι πιστεύοντας ότι θα καταλήξει η μπάλα άουτ, όμως για κακή του τύχη εκείνη αναπαύθηκε στα δίχτυα
Ο Κώστας Κρεβατάς, ο οποίος μόλις είχε μπει στον αγωνιστικό χώρο, από πλευράς Εθνικού Γαζώρου, δοκίμασε να αιφνιδιάσει τον πορτιέρο, σούταρε από μακριά και τα κατάφερε.
Πως έγινε αυτί; Ο Αλέξανδρος Κασμερίδης, νόμιζε πως το σουτ του αντίπαλου ποδοσφαιριστή θα περάσει άουτ και είπε να κάνει λίγο μονόζυγο για να… ξεπιαστεί, όμως μετά από λίγα δευτερόλεπτα αντιλήφθηκε ότι η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα της ομάδας.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)