Η κινητή μονάδα αιμοδοσίας θα είναι κάθε τρεις μήνες έξω από το Δημαρχείο της Γόρτυνας
Με επιτυχία ολοκληρώθηκε η εθελοντική αιμοδοσία που συνδιοργάνωσαν στους Αγίους Δέκα ο Σύλλογος «Αιματοκρήτης», ο Δήμος Γόρτυνας, η Τοπική Κοινότητα, ο Πολιτιστικός Σύλλογος και η Ενορία των Αγίων Δέκα.
Στο Δημαρχείο Γόρτυνας βρέθηκαν ο επικεφαλής της παράταξης «Μεγάλη Γόρτυνα», Μιχάλης Κοκολάκης, ο αντιδήμαρχος Κωνσταντίνος Τσικνάκης, ο δημοτικός σύμβουλος Γιώργος Σταματάκης, ο αντιπρόεδρος του Τοπικού Συμβουλίου Αγίων Δέκα Παντελής Ξηρουχάκης και ο πρόεδρος του Πολιτιστικού Συλλόγου της περιοχής, Αλέξανδρος Ξαγοραράκης.
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2020/05/EE0764FA-B79C-47FC-9C5A-3A694E68D553-1024x768.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2020/05/F3AD1DC7-578C-49D5-985F-3EC80D5F55F4-1024x761.jpeg)
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)