Στον ορισμό του εν ενεργεία αστυνομικού, Εμμανουήλ Λαγουδάκη, ως άμισθου Ειδικού Συμβούλου για θέματα γενικής αστυνόμευσης, αντιμετώπισης των φαινομένων παραβατικότητας και της «μάστιγας» των τροχαίων ατυχημάτων, προχώρησε ο Δήμαρχος Γόρτυνας, Λευτέρης Κοκολάκης
Με βάση την εμπειρία και την προσφορά του, ο κ. Λαγουδάκης θα παρέχει συμβουλές σχετικά με τα παραπάνω θέματα, χωρίς καμία επιβάρυνση του προϋπολογισμού του Δήμου Γόρτυνας ή του κρατικού προϋπολογισμού.
«Η ασφάλεια των πολιτών αποτελεί προτεραιότητα για την δημοτική αρχή. Προς αυτή την κατεύθυνση, προχωράμε στον ορισμό Ειδικού Συμβούλου για θέματα αστυνόμευσης και παραβατικότητας, όπως, άλλωστε, είχαμε δεσμευτεί προεκλογικά. Θέλω να ευχαριστήσω τον κ. Λαγουδάκη για την διάθεσή του να προσφέρει στον τόπο μας και είμαι βέβαιος ότι η συμβολή του, στα θέματα της αρμοδιότητάς του, θα είναι πολύ σημαντική» δήλωσε ο Δήμαρχος Γόρτυνας, Λευτέρης Κοκολάκης.
«Δεσμεύομαι να δώσω τον καλύτερο εαυτό μου και να φανώ αντάξιος των προσδοκιών των συμπολιτών μας, προκειμένου η Γόρτυνα να νιώσει ασφαλής ξανά» τόνισε, μεταξύ άλλων, ο κ. Λαγουδάκης.
Διαβάστε αναλυτικά την ανακοίνωση του κ. Λαγουδάκη:
«Θα ήθελα να εκφράσω δημόσια τις θερμές ευχαριστίες μου στον Δήμαρχο Γόρτυνας Κοκολάκη Ελευθέριο, για την τιμή και την εμπιστοσύνη να μου αναθέσει καθήκοντα Άμισθου Ειδικού Συμβούλου σε θέματα Γενικής Αστυνόμευσης, Παραβατικότητας και Τροχαίων Ατυχημάτων στην περιφέρεια του Δήμου μας.
Δεσμεύομαι να δώσω το καλύτερο μου εαυτό και να φανώ αντάξιος των προσδοκιών των συμπολιτών μας, προκειμένου η Γόρτυνα να νιώσει ασφαλής ξανά.»
Με εκτίμηση,
Λαγουδάκης Εμμανουήλ
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)