Την παράταση των συμβάσεων για την μεταφορά των μαθητών των σχολείων, ανακοίνωσε ο Περιφερειάρχης Κρήτης Σταύρος Αρναουτάκης
Ο κ. Αρναουτάκης στο πλαίσιο συνάντησης που είχε σήμερα με τον Πρόεδρο του ΚΤΕΛ Ηρακλείου – Λασιθίου Μανόλη Χαχλιούτηανακοίνωσε την έγκριση για την παράταση των συμβάσεων που λήφθηκε από την Οικονομική Επιτροπή.
Η παράταση αφορά τις συμβάσεις μεταξύ των αναδόχων του διαγωνισμού για τις υπηρεσίες μεταφοράς μαθητών και την Περιφέρεια Κρήτης για το σχολικό έτος 2021 – 2022.
Στη συνάντηση, παραβρέθηκαν η Αντιπεριφερειάρχης Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης, Απασχόλησης και Νέας Γενιάς Έφη Κουτεντάκη, ο Αντιπεριφερειάρχης Ηρακλείου Νίκος Συριγωνάκης και ο Γενικός Διευθυντής του ΚΤΕΛ Ηρακλείου – Λασιθίου Γιώργος Χαλεπάκης.
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/09/79E07966-B7A7-4E35-A98F-C1904DB68667-1024x768.jpeg)
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)