Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση – παρουσίαση του βιβλίου: «Ο Ιωσήφ Φιλάγρης και τα Αστερoύσια» στο Πολιτιστικό Κέντρο της Ι. Μητροπόλεως Γορτύνης και Αρκαδίας
Το Πολιτιστικό Κέντρο της Ι. Μητροπόλεως μας, σας προσκαλεί στη χριστουγεννιάτικη εκδήλωση και στην παρουσίαση του βιβλίου: «Ο Ιωσήφ Φιλάγρης και τα Αστερoύσια», του Συγγραφέα κ. Ζαχαρία Καλοχριστιανάκη, την οποία θα πραγματοποιήσει, την Κυριακή 23 Δεκεμβρίου 2018 και ώρα 7.00 μ.μ., στο αμφιθέατρό του, στις Μοίρες.
Η εκδήλωση περιλαμβάνει παρουσίαση του βιβλίου, εκκλησιαστικούς ύμνους, από τη Σχολή Βυζ. Μουσικής της Ι. Μητροπόλεώς μας και κάλαντα Χριστουγέννων του Ελληνισμού, από την παραδοσιακή χορωδία και ορχήστρα του Πολιτιστικού μας Κέντρου.