Πέθανε η 62χρονη γιατρός, η οποία νοσηλευόταν στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας του Βενιζέλειου Νοσοκομείου Ηρακλείου, έχοντας κορωνοϊό από τις 4 Αυγούστου
Την τελευταία της πνοή άφησε σήμερα, Τετάρτη, το απόγευμα στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας του Βενιζέλειου νοσοκομείου στο Ηράκλειο 62χρονη μικροβιολόγος.
Η γιατρός που είχε ιδιωτικό μικροβιολογικό ιατρείο στις Μοίρες του Δήμου Φαιστού, προβλήθηκε από την covid-19 έγινε εισαγωγή της στην κλινική covid του νοσοκομείου και στις 4 Αυγούστου, διασωληνώθηκε και μεταφέρθηκε στη ΜΕΘ, καθώς επιδεινώθηκε η υγεία της.
Παρά τις προσπάθειες των συναδέλφων της η κατάσταση της υγείας της ήταν συνεχώς επιδεινούμενη και σήμερα στις 17.30 έφυγε από τη ζωή λόγω πολυοργανικής ανεπάρκειας.
Η 62χρονη μικροβιολόγος υπέφερε από υποκείμενα νοσήματα, δεν είχε εμβολιαστεί.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)