Ο Κρητικός πρωταθλητής στα 17 έφτασε στην κορυφή της Ευρώπης
Κάνοντας εκπληκτικές εμφανίσεις ο Ανδρέας Τζανίδης κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορίΑ 3 Dan Tul εφήβων, στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα taekwon-do που διεξάγεται στο Ταλίν της Εσθονίας.
Ο Κρητικός πρωταθλητής στα 17 του έφτασε στη μεγαλύτερη επιτυχία της καριέρας του εξασφαλίζοντας και τη συμμετοχή του στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα , που θα γίνει στο Μινσκ της Λευκορωσίας.
Και το βίντεο με την απονομή του χρυσού στον Ανδρέα Τζανίδη και η ανάκρουση του Εθνικού μας ύμνου στο μακρινό Ταλίν.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)