Έλεγχοι ταχείας ανίχνευσης αντιγόνου Covid-19 (rapidtest) σε πεζούς, θα πραγματοποιηθούν την Δευτέρα 22/02/2021 από κλιμάκια του ΕΟΔΥ στο Ασήμι
Οι δειγματοληψίες θα διεξαχθούν στο Δημοτικό Κατάστημα Ασημίου, από τις 10:00 έως τις 14:00. Η προσέλευση του κοινού που επιθυμεί να υποβληθεί στο τεστ είναι ελεύθερη.
Οι προσερχόμενοι θα πρέπει να έχουν στείλει μήνυμα για μετακίνηση 1 στο 13033, να γνωρίζουν τον ΑΜΚΑ τους ή τον Αριθμό Δελτίου Ταυτότητας και τον αριθμό του κινητού τηλεφώνου στον οποίο θα αποσταλεί το αποτέλεσμα του rapid test.
Η λήψη του δείγματος θα γίνεται ρινοφαρυγγικά και τα αποτελέσματα θα γνωστοποιούνται στους πολίτες μέσα σε λίγες ώρες.
Η δράση συνδιοργανώνεται από τον ΕΟΔΥ, την 7ηΥγειονομική Περιφέρεια Κρήτης, την Περιφέρεια Κρήτης και τον Δήμο Γόρτυνας, με την συμβολή του Αστυνομικού Τμήματος Πύργου.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)