Συνάντηση με τον Πρόεδρο και τον Αντιπρόεδρο του Παγκοσμίου Συμβουλίου Κρητών Μανόλη Βεληβασάκη και Κώστα Τραβαγιάκη είχε σήμερα στο γραφείο του ο Περιφερειάρχης Κρήτης Σταύρος Αρναουτάκης.
Στην συνάντηση συζητήθηκαν θέματα που αφορούν την ομογένεια, την τοπική ανάπτυξη, ενώ εκφράστηκε η θέληση για την συνδιοργάνωση δράσεων με στόχο την προβολή της Κρήτης, του πολιτισμού της, των επιστημονικών-ερευνητικών ιδρυμάτων, των συγκριτικών πλεονεκτημάτων του τουρισμού, την προώθηση των Κρητικών προιόντων στις διεθνείς αγορές.
Επίσης ο κ. Αρναουτάκης συναντήθηκε και με στέλεχος της ομογένειας στον Καναδά Μιχάλη Χριστοδουλάκη.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)