Συνελήφθη, χθες (08.09.2015) το πρωί στο Δήμο Ιεράπετρας, από αστυνομικούς του Τμήματος Ασφάλειας Ιεράπετρας, 17χρονος αλλοδαπός υπήκοος Ρουμανίας, κατηγορούμενος για κλοπή μαζί με 44χρονη ίδιας εθνικότητας
Ειδικότερα, χθες (08.09.2015) το πρωί, πραγματοποιήθηκε έλεγχος από αστυνομικούς της ανωτέρω Υπηρεσίας σε δίκυκλη μοτοσυκλέτα οδηγούμενη από τον 17χρονο, την οποία όπως διαπιστώθηκε είχε αφαιρέσει βραδινές ώρες της 07.09.2015 από 53χρονο αλλοδαπό υπήκοο Αλβανίας.
Επίσης συνελήφθη και 44χρονη αλλοδαπή υπήκοος Ρουμανίας για παραμέληση εποπτείας ανηλίκου.
Δίκυκλη μοτοσυκλέτα κατασχέθηκε και αποδόθηκε στον παθόντα.
Το προανακριτικό έργο διενεργεί το Τμήμα Ασφάλειας Ιεράπετρας, ενώ οι συλληφθέντες οδηγήθηκαν στον κ. Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Λασιθίου.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)