Άλλο ένα τροχαίο με σοβαρό τραυματισμό ενός νέου ανθρώπου
Στη Μονάδα Εντατικής θεραπείας του Βενιζελείου Νοσοκομείου, νοσηλεύεται ο 16χρονος οδηγός μηχανής, ο οποίος τραυματίστηκε χθες το απόγευμα στον Ζαρό του Δήμου Φαιστού, όταν το μηχανάκι που οδηγούσε εξετράπη της πορείας του και ο νεαρός βρέθηκε στο οδόστρωμα.
Ο ανήλικος μεταφέρθηκε αμέσως με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ στο Βενιζέλειο Νοσοκομείο όπου εισήχθη άμεσα σε πολύωρη χειρουργική επέμβαση και από τότε νοσηλεύεται στη ΜΕΘ σε σοβαρή κατάσταση.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)