Στο Ηράκλειο θα βρεθεί το τρόπαιο του Ευρωμπάσκετ στο πλαίσιο του Trophy Tour που διοργανώνει η FIBA Europe.
Η παρουσίαση θα γίνει στη Λότζια στις 12:00 το μεσημέρι. Στη συνέχεια το τρόπαιο – που έχει σφραγίσει δύο από τις μεγαλύτερες στιγμές του ελληνικού αθλητισμού το 1987 και το 2005- θα μεταφερθεί στην Πλατεία Ελευθερίας από τις 13:00 μέχρι τις 14:00 και στη συνέχεια στο Κλειστό Γυμναστήριο στα Δύο Αοράκια.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)