Σε κατάσταση οξείας μέθης μεταφέρθηκε στο Κέντρο Υγείας Μοιρών για τις πρώτες βοήθειες, ένας 15χρονος
Σύμφωνα με τις πληροφορίες ο ανήλικος κατανάλωσε χθες το μεσημέρι, μεγάλη ποσότητα αλκοόλ σε καφετέρια της περιοχής, που είχε ως αποτέλεσμα να αισθανθεί αδιαθεσία και να χρειαστεί ιατρική βοήθεια.
Ο ιδιοκτήτης της επιχείρησης συνελήφθη για έκθεση ανηλίκου σε κίνδυνο και καλείται να πληρώσει πρόστιμο 5.000 ευρώ ενώ η καφετέρια θα κλείσει για 15 ημέρες, καθώς όπως διαπίστωσαν οι αστυνομικοί, ο ανήλικος δεν έφερε μαζί του πιστοποιητικό εμβολιασμού ή rapid test κατά την είσοδος του στο κατάστημα.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)