Τιμούν τον Στέλιο Λαμπακάκη και δίνουν το όνομά του στην αίθουσα ξιφασκία στη Πόμπια
Σήμερα τό βράδυ στις 7:30 με τήν ευκαιρία τής συμπλήρωσης τών 40 ημερών από τό θάνατο τού Στέλιου Λαμπακακη η Αθλητική Λέσχη Μεσσαράς θά κάνει τήν ονοματοδοσία τής αίθουσας Ξιφασκίας πού κάνει προπόνηση στο όνομα τού εκλιπόντος.
Με απόφαση πού έχει πάρει τό ΔΣ τού συλλόγου θέλει νά τιμήσει τόν άνθρωπο πού έκανε τίς ενέργειες ώστε η συγκεκριμένη αίθουσα νά δοθεί δωρεάν από τόν Αγροτικό συνεταιρισμό Πόμπιας όπου υπήρξε πρόεδρος τού στό παρελθόν.
Επισης ο εκλιπών είχε διατελέσει επί χρόνια μέλος σέ ΔΣ τού σωματείου με ανεκτίμητη προσφορά.
Επίσης ηταν πατέρας τού επί χρόνια αθλητή τού σωματείου καί πρωταθλητή Λαμπακακη Φραγκίσκου
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)