Έτοιμος ο μηχανισμός του Δήμου Ανωγείων
Το “έστρωσε” ξανά στα Ανώγεια με τα καιρικά φαινόμενα πάντως να μη δείχνουν ιδιαίτερα έντονα για πιο έντονη χιονόπτωση στη διάρκεια της νύχτας.
Η “αυγή” του 2020 έφερε το λευκό πέπλο και στο χωριό μας , ενώ μικρά προβλήματα δημιουργούνται από τις διακοπές ρεύματος και τα προβλήματα στην επικοινωνία λόγω βλάβης σε κεραία κινητής τηλεφωνίας.
Ολόκληρος ο μηχανισμός του δήμου Ανωγείων καθώς και το πυροσβεστικό κλιμάκιο βρίσκεται σε ετοιμότητα, πάντως προς το παρόν δεν έχει χρειαστεί να επέμβουν.
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2020/01/BDB70F2D-A198-4D7E-B054-B6F0F0517B14.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2020/01/D09FB9EF-AD7D-487E-A980-CFC0979FF7C2.jpeg)
anogi.gr
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)