Λίγες μέρες πριν η ΕΡΤ επανέλθει κι επισήμως στις 11 Ιουνίου στις συχνότητες των τηλεοπτικών μας δεκτών, τα αρχικά της ανέβηκαν σήμερα το πρωί ξανά στο ραδιομέγαρο της Αγίας Παρασκευής.
Το συνεργείο που εργαζόταν το πρωί της Δευτέρας στο Ραδιομέγαρο τοποθέτησε στο κτίριο τα αρχικά «ΕΡΤ» στο σημείο όπου κάποτε ήταν γραμμένο ολογράφως «Ελληνική Ραδιοφωνία Τηλεόραση».
candianews.gr
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)