Θλίψη στα Βορίζια του Δήμου Φαιστού ανήμερα των Χριστουγέννων σκόρπισε η είδηση του θανάτου ενός ζευγαριού
Σύμφωνα με πληροφορίες από το ekriti.gr, πρόκειται για δύο ηλικιωμένους –έναν άνδρα 95 ετών και τη γυναίκα του 92 ετών – οι οποίοι δεν είχαν δώσει σημεία ζωής για πολλές ημέρες.
Τελικά, οι δυο ατυχοι ηλικιωμένοι βρέθηκαν νεκροί μέσα στο σπίτι τους νωρίτερα σήμερα και σύμφωνα με τις πρώτες εκτιμήσεις ο θάνατος τους ενδεχομένως να προήλθε από τις αναθυμιάσεις ενός μαγκαλιού που χρησιμοποιούσαν για να ζεσταθούν.
Φως ωστόσο στα ακριβή αίτια του θανάτου τους θα ρίξει η νεκροψία νεκροτομή.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)